Haber

Deprem bölgesinden getirilen kedi ve köpekler veteriner kliniklerinde tedavi ediliyor.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli illerden gönüllü veteriner hekimler tarafından getirilen 100 köpek ve 32 kedi, İstanbul ve Kocaeli’deki 25 veteriner kliniğinde tedavi altına alındı.

Kahramanmaraş’ta 11 ili kapsayan depremlerin ardından bazıları enkaz altından kurtarılan 100 köpek ve 32 kedi, gönüllü veterinerler tarafından Pendik’teki bir veteriner kliniğine getirildi.

Bir kısmı burada tedavi edilen kedi ve köpekler, İstanbul ve Kocaeli’de toplam 25 kliniğe dağıtıldı. Gönüllü 50 veteriner ve 10 teknisyen tarafından tedavi edilen hayvanların bir kısmı sahip oldukları mikroçip sayesinde sahiplerine teslim edilirken, 40 tanesi ise sahiplendirildi. Veteriner kliniklerinde bakılan kedi ve köpekler tedavileri tamamlandıkça sahiplendirilmektedir.

“Umarım travmayı atlatırız”

Deprem bölgesinden getirilen 6 kedi ve köpeğin tedavisi Pendik’te özel bir veteriner kliniğinde devam ediyor.

Klinikte misyon sahibi olan Veteriner Hekim Hayal Deniz, İstanbul Veteriner Hekimler Odası’na bağlı diğer klinikler gibi beyin sarsıntısı sonrası da ellerinden gelenin en iyisini yapmak için isteyerek çalıştıklarını söyledi.

Kendi imkanlarıyla deprem bölgesine gittiklerini ve enkazdan kurtarılan ya da sahibi belli olmayan evcil hayvanları İstanbul’a getirdiklerini anlatan Deniz, “Hayvanların peşine düştük. Yıpranmış olanları bakımlarının ardından sahiplerine gönderdik. Tedavi. Hayvanlara tamamen ücretsiz bakıyoruz. İnşallah atlatırız. Sokak hayvanlarını sahiplendirmeye çalışıyoruz.” terimleri kullandı.

payasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu