Haber

Dikkat, sivil kıyafetli trafik polisleri çıkabilir… Toplu taşıma araçlarına yolcu olarak binen polis, sürücüleri yakından takip etti.

Dikkat, sivil giyimli trafik polisi gelebilir… Toplu taşıma araçlarına yolcu olarak binen polis, sürücüleri yakından takip etti.

Yolcu olarak binen polis, toplu taşıma şoförlerini yakından takip etti. Öndeki takımlar da penaltılar yağdırdı.

BURSA – Bursa’da sivil giyimli trafik polisleri yolcu olarak bindikleri toplu taşıma araçlarındaki kural ihlallerini öndeki gruba bildirdi. Kontrol noktasında bulunan fotoğraf ekipleri, sivil polislerden WhatsApp üzerinden gelen ihbarı değerlendirerek yolcu minibüs şoförlerine ceza kesti. Yolcu taşıyan sürücülerin bir kısmı cep telefonuyla konuştu, bir kısmı da şerit ihlali yaptı. Emniyet kemerini takmayanlara da ceza kesildi.

Bursa Polis Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil ekip, her gün rastgele seçilen minibüs, midibüs ve otobüslere biniyor. Günün belirli saatlerinde yapılan kontrolde toplu taşıma aracı sürücüsü, güzergah boyunca sivil polisler tarafından takip ediliyor. Sivil trafik polisleri kural ihlallerini tespit ederek bir sonraki gruba WhatsApp aracılığıyla bildiriyor. Kontrol noktasındaki gruplar da kurallara uymayanları durduruyor.

Araçta sivil polisler; Yolculara ve sürücüye kendisini tanıtıyor, yapılan hataları listeliyor, aynı zamanda eğitim de veriyor.

Çok sayıda sürücünün telefon görüşmesi ve emniyet kemeri ihlali yaptığı belirlenirken, hem kendi canlarını hem de vatandaşların canını hiçe sayan sürücülere bir günde 96 bin lira trafik cezası kesildi.

Trafik denetimi anları kameraya kaydedilirken, bazı sürücüler ise cezalara itiraz etti. Ceza alan bazı sürücüler de takımların haklı olduğunu belirterek kurallara uyma sözü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu