Haber

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA), Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret etti

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) teknik heyeti, geçtiğimiz günlerde Japonya’da temas halinde olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret ederek, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için taziyelerini iletti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün Japonya temaslarının ardından Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) teknik heyeti Beyazgül’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen ve can kayıplarına neden olan depremler için taziye dileklerini ileten teknik heyet, Beyazgül ile Şanlıurfa’da yürütülen ve yapımı devam eden projeler hakkında bir süre istişarelerde bulundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e nazik karşılamalarından dolayı teşekkürlerini ileten JICA Teknik heyeti, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılabilecek projeler konusunda Afet Göç ve Uyum Hizmetleri Daire Başkanı İbrahim Karatüme ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirtti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, son dönemde Japonya’da temaslarının olduğunun altını çizerek, deprem konusunda bölgede gelişen teknolojileri yakından görme fırsatı bulduklarını vurguladı.

“Japon halkına ve JICA heyetine teşekkür ediyorum”

Japon halkının her zaman Türkiye’nin yanında olduğuna işaret eden Beyazgül, “Birkaç gün önce bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Japonya’daydım. Orada JICA heyeti ile görüşme fırsatı bulduk. Orada da Japon hükümeti ve JICA heyetine teşekkürlerimizi ilettik. Kobe’deki depremden sonra Japon hükümeti çok değerli dersler çıkardı. Kobe’de diğer ülkelerin teknik derslerini unutmadılar. Kobe’de diğer ülkeler için de değerli dersler çıkardılar. Çocukların nasıl bilinçlendirildiğini gördük. Japonya’daki JICA heyeti konukseverlik göstererek onları ağırladı. İnşallah heyetimize yakışır bir rezidansa ev sahipliği yapacağız” dedi.

“Belediyemizin JICA ile ilişkileri olumlu yönde devam ediyor”

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) heyetine ziyaretim için teşekkür eden Beyazgül, “JICA Heyeti bizi ziyarete geldi. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Geçen hafta Japonya’daydım. Biz de orada JICA heyetini ziyaret ettik. Japonya’nın Kobe şehrine gittik. Orada temaslarımız ve ziyaretlerimiz oldu. Hem Japon halkına hem de bizi burada ağırlayan JICA’ya teşekkür ediyoruz. Türkiye ile Japonya ve Büyükşehir Belediyemizin JICA ile ilişkileri çok olumlu bir şekilde devam ediyor.” Afet sonrası destekleri için, bu afetlerin acısını bizlerle paylaştığı için, deprem ve sel sonrası yanımızda olan JICA’ya bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

JICA heyetinden Beyazgül’e teşekkür

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) heyeti, nazik karşılaması ve misafirperverliği için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkürlerini iletti. Ziyaretin ardından Beyazgül tarafından heyete günün anısına çeşitli ikramlarda bulunuldu. – ŞANLIURFA

haber-eyyubiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu