Haber

AK Parti Milletvekili Gökcan; “MEAH 900 yataklık yer tahsis edildi”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 900 yataklık ek yer tahsis edildiğini duyurdu.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Yardımcı Gökcan; Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Turhan Togan ile birlikte Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek olarak yapılacak ek bina alanında incelemelerde bulunduklarını belirten Dr. Araştırma Hastanesi Sağlık Bakanlığımızca Onaylandı.Hastanemizin yatak kapasitesini 700 yatak olan Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yatak kapasitesini 4 katlı 900 yatak kapasiteli ilave hastane ile birlikte 1.600’e çıkarıyoruz. 90 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek, kapasite 1.600 yatağa çıkarılacak.

‘Nükleer Tıp Merkezi’ açılıyor

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açılacak olan Nükleer Tıp Merkezimizin kurşun kaplama ve yapısal güçlendirme çalışmalarının başladığı açıklandı. Milletvekili Gökcan, “Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Standartlarına uygun olarak yürütülecek çalışmalar 2023 baharında tamamlanacak. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde modern bir Nükleer Tıp Merkezi olacak. İleri teknolojilerden vatandaşlarımız faydalanacak. özel hastanelere ve çevre illere gitmeden PET-CT ve Gama Kamera gibi hizmetlerimizi hastalarımız için radyasyon tedavi merkezimiz olan “Radyasyon Onkoloji Merkezi” de aynı dönemde hizmete açılacaktır.Vatandaşlarımız bunları alacaklardır. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanemizden özellikle kanser tanı ve tedavisi sırasında hizmet alıyoruz.”

Hastanenin önü kapatıldı

Ak Parti Muğla Milletvekili Gökcan, “Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepler üzerine Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Başhekimi Doç. hastaneye gelen vatandaşlarımızın yazın sıcaktan kış aylarında ise yağmurdan etkilenmemesi için hastanenin çalışmasını istedik Ocak ayında hastane girişindeki alanın kapatılacağı bilgisi verildi. Hastanede yaptığımız incelemede Muğla’ya kazandırdığımız sağlık yatırımları için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Yatırımlarımız hayırlı olsun Taleplerini karşılamaya ve Muğla’mız için çalışmaya devam ediyoruz. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu